Başlarken…

Sevgili Öğrencilere;

Bu satırları okumak üzereysen ya da okumaya başlamışsan, yani bu sayfaya o niyetle ulaşmışsan ki şuan okumaya devam ediyorsun. O halde öğrenmek istiyorsun. Çünkü “Bilebilmek” fikri, içindeki “Merak Ateşi“, seni fitili ateşlenmiş bir dinamit gibi rahat bırakmıyor. İç güdülerin, dürtülerin öğrenmek üzere programlanmış! Madem öyle hadi başlayalım.

Hakkımda

Coğrafya ve Sosyal Bilgiler alanında farklı görev ve çalışmalar yürüttüm. 18 yıllık mesleki tecrübe ile çalışma hayatıma devam ediyorum.

Hangi Alan ve Konularda Yardımcı Olabilirim?

Kıymetli Velilere

Sizler de çocuğunuz için en iyisini talep ediyorsanız Coğrafya derslerine takviye birebir ders, sınav öncesi sınavlara hazırlık çalışmaları ile ayrıca proje ve performans ödevlerine yardımcı etkinliklerden faydalanabilirsiniz.

Neler Yaparım?

Ayrıca Liselere Giriş Sınavı, TYT ve AYT, KPSS hazırlık çalışmalarınıza desteğim devam etmektedir.

Çocuğunuzun bireysel başarısına olumlu katkı sunmak beni de son derece memnun edecektir.

Meseleye Bakış Açım!

Çocuklarımız, gençlerimiz her şeyimizdir. Yaptığım tüm çalışmalar, tüm birikimlerim onlar içindir. En büyük miras onlara bırakacağımız kaliteli bir eğitim ve buna bağlı olarak şekillenecek olan gelecek yaşam biçimidir…

Eğitim ciddi ve uzun soluklu bir süreç aslında. Bugün yaptığınız yatırımların semeresini çok uzun yıllar sonra alabiliyorsunuz ancak.

Kuan Tzu, şöyle demiş: “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir.” Ne kadar da manidar değil mi?

Ben eğitimin ailede başladığını, okulda ve diğer çevrelerde şekillendiğini düşünüyorum. 0-6 yaş aralığı ailede ciddi eğitimlerin ve birikimlerin kazandırıldığı ya da kazandırılması gereken bir dönem olması hasebiyle çok önemlidir.

Çocuk okula aslında belli dinamiklerle başlar. Önemli olan ailenin çocuğuna temel dinamikleri verebilecek yeterlilikte olmasıdır. Bu yüzden bugün sağlıklı bir biçimde yetiştirdiğimiz evlatlarımız yarın anne baba olduklarında daha kaliteli bir toplumun çocuklarını yetiştirecekler.

Bu sebeple çocuklarımızı ve gençlerimizi, onların eğitimini, öğretimini önemsiyoruz.

Çalışmalarımda yolumu Kaizen fikri ile aydınlatıyorum.

Merak Edenler İçin Kaizen Nedir? Bkz…

Kaizen, Japonca kaynaklı bir kelimedir. Japoncada kai değişim, zen ise daha iyi anlamına gelmektedir. Kısaca Kaizen, daha iyisini yapabilmek için sürekli çalışmak ve mükemmele ulaşma arzusudur. Kaizen çoğunlukla iş hayatında uygulanmaya çalışılsa da aslında hayatın her alanında insanları başarıya ve dahası mutluluğa götürebilecek önemli bir felsefi yaklaşımdır.

Kaizen ile aile yaşantınızı, iş hayatınızı ve daha pek çok sosyal ilişkilerinizi daha iyi duruma getirebilirsiniz. İş yaşantısında Kaizen ile TKY (Toplam Kalite Yönetimi) Kuramı arasında da büyük bir ilişki kurulabilir. Özellikle Japonlar iş hayatında Kaizen’i kullanarak TKY çalışmalarıyla önemli başarılara imza atmışlardır.

Gündelik işlemizde “Yapabildiğimin en iyisi bu” şeklinde ifade ettiğimiz durum, Kaizen’e göre “Yapabildiğimin en iyi şimdilik bu” şeklinde ifade edilebilir.

Kayzen az ama sürekli adımlarla ilerlemek demektir. İsteklerimizin, hedeflerimizin gerçekleşmesinde çoğu zaman acele ederiz. Bir anda tepeye çıkacağımızı sanırız. Ama, başarının sırrı ağır ağır acele etmemekte, sabırla ve kesinlikle vazgeçmeden devam etmekte yatar.

Kaizen Felsefesi’nde iş geliştirme, iyileştirme ve başarının hemen ve hızlı bir şekilde ortaya çıkması gerekmez. Yavaş yavaş emin adımlarla ortaya çıkarılan başarı daha önemlidir.

Daha fazla bilgi için buradan yardım alabilirsiniz.

Değer Katmak İçin Buradayım! Sizleri de Bekliyorum…

Birebir Ders Talep Formu

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir biçimde doldurunuz.